چطور یک لوله بازکن خانگی و بی‌ضرر درست کنیم؟

تماس فوری

۰۹۱۲۷۵۰۱۰۱۴ آقای سلیمی

روش ساخت لوله بازکن خانگی و بی‌ضرر

لوله بازکن‌های شیمیایی اغلب خطرناک، به شدت سمی و  به ویژه سوزناک هستند و می‌توانند به راحتی به پوست و ریه‌های شما آسیب برساند. از همه بدتر اینکه معمولاً این ترکیبات شیمیایی چندان که باید هم موثر نیستند و در صورت استفاده از آنها، چیزی که برای شما باقی می‌ماند، یک سینک (یا سنگ توالت) پر از فاضلاب است، همراه با یک مقدار ماده‌ی شیمیایی اضافه! در مقابل اما، یک لوله بازکن خانگی می‌تواند کاملاً ایمن و نه چندان پرهزینه باشد. اگر بخواهیم صادق باشیم، یک لوله باز کن خانگی موثرتر از یک لوله باز کن صنعتی نیست اما لااقل، اگر چنانچه لوله‌ی مورد نظر شما باز نشد، یک سینک پُر همراه با ماده‌ِیِ شیمیاییِ خطرناک نخواهید داشت.

حقیقت این است که شما همیشه به یک لوله بازکن شیمیایی قوی احتیاج ندارید. گاهی وقت‌ها حتی مقداری آب گرم به همراه مخلوطی از جوش شیرین و سرکه هم می‌تواند کار یک لوله باز‌کن را انجام دهد. اگر تا حالا فوران یک آتشفشان را دیده باشید، حتما می‌توانید به طرز کار این معجون خانگی هم که ذکرش رفت، پی ببرید. جوش شیرین (یک باز با نام علمی بی‌کربنات سدیم) و سرکه (یک اسید ضعیف بنام اسید استیک) با هم واکنش می‌دهند و یک مخلوط جوشانِ همراه با حباب که در حال آزاد کردن دی‌اکسید کربن است، تولید می‌کنند. “خب چه می‌شود اگر موقع لوله بازکنی یه کم سرگرم هم بشویم؟”

روش کار:

اگر سینک (حمام، روشویی یا وان) شما پر از آب شده است و تخلیه نمی‌شود، اول از همه آب درون آنرا با یک لیوان یا هرچیز مناسب دیگر تخلیه کنید. بهتر است مقدار کمی آب، اطراف خروجی تخلیه باقی بماند، اما بیشترش باید تخلیه شود تا ماده‌ی لوله باز‌کن شما به محل گرفتگی نزدیک‌تر باشد. اگر گرفتگی مربوط به سینک یا وان است، استاپر (درب‌پوش) را بردارید تا مانع ورود لوله بازکن به مجرای فاضلاب نشود. احتمالا به خاطر برداشتن استاپر مجبور می‌شوید اتصالات تخلیه را بطور موقت باز کنید. حالا شما می‌توانید عملیات لوله‌بازکنیِ خانگی را به ترتیب مراحل زیر شروع کنید:

  1. ابتدا یک کتری کوچک آب‌جوش را توی محل خروجی فاضلاب بریزید.
  2. سپس یک دوم لیوان جوش شیرین را درون خروجی فاضلاب بریزید.
  3. بعد از آن سرکه را بدان اضافه کنید.
  4. اگر یک استاپر دمِ دست دارید، روی خروجی فاضلاب را بپوشانید تا واکنش جوش شیرین با سرکه که در حال تولید کف و حباب است را مجبور به حرکت به سمت پایین کنید و محل اطراف خروجی کمتر آغشته شود. اگر هم چیزی برای پوشیدنش نداشتید؛ زیاد مهم نیست.
  5. ۱۰ دقیقه منتظر بمانید.
  6. بعد از آن یک کتری دیگر آب گرم بریزید.
  7. محل خروجی فاضلاب را با آب گرم شیرآب بشویید.

اگر این روش گرفتگی را برطرف نکرد، آنوقت در صورت امکان،گلوییِ لوله‌یِ فاضلاب (لوله‌ی U شکلی که همیشه مقداری آب در آن وجود دارد تا مانع ورود بوی بد به داخل اتاق گردد) را باز کنید و از یک فنر مارپیچی برای بازکردن لوله استفاده کنید. باید حواستان باشد که قبل از باز کردن گلویی حتما یک سطل زیر آن قرار دهید، تا آب و احتمالا لجن روی کف زمین نریزد.

چنانچه در خانه فنرمارپیچی ندارید، که معمولا هم در خانه‌ها وجود ندارد، می‌توانید با ما تماس بگیرید تا در کوتاه‌ترین فرصت مشکل شما را برطرف کنیم.

لوله بازکن خانگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
Call Now Buttonتماس فوری