چگونه اشیاء قیمتی را از توالت یا فاضلاب بیرون بیاوریم؟

تماس فوری

۰۹۱۲۷۵۰۱۰۱۴ آقای سلیمی

چگونه اشیاء قیمتی را از توالت یا خروجی فاضلاب بیرون بیاوریم؟

قبل از هر چیز شما باید خوش‌شانس باشید که مسیر فاضلاب قبل از رسیدن به چاه فاضلاب یا سیستم فاضلاب شهری چندین پیچ و خم داشته باشد تا بالاخره در یکی از آنها به تله بیافتد. ممکن است آن شئ در نزدیکی محل ورود فاضلاب گیر کرده باشد و یا در مسیر لوله‌ی فاضلاب پیش رفته باشد، اما با اینحال نکاتی وجود دارد که می‌تواند احتمال و شانس بیرون آوردن اشیاء از مجرای فاضلاب، کاسه توالت یا سینک‌ها را برای شما افزایش دهد. برخی از این نکات عبارتند از:

  1. مطمئن شوید که هیچ آبی به محل افتادن آن شئ ریخته نمی‌شود، یعنی فوراً شیر فلاش تانک را ببندید و آب درون آنرا با یک لیوان یا کاسه خالی کنید. اگر محل افتادن به گونه‌ای است که جریان‌های سایر مجاری هم از آنجا می‌گذرد، مطمئن شوید کسی آبی به آن مجرا نمی ریزد.
  2. تا جایی که ممکن است فضای داخل مجرا را با چراغ قوه یا هر ابزار مطمئن دیگر روشن کنید و سعی کنید نگاهی به داخل مجرا بیندازید.
  3. کاسه‌ توالت‌ها (چه فرنگی، چه ایرانی) به احتمال بالایی دارای شترگلویی هستند. شترگلویی همان لوله‌ی S شکلی است که به حالت خوابیده در مسیر فاضلاب قرار می‌گیرد و همیشه مقداری آب درون خود نگه می‌دارد تا مانع ورود بود فاضلاب به ساختمان گردد. بنابراین اولین احتمال، این است که آن شئ در شترگلویی گیر کرده باشد.
  4. به جنس و ابعاد آن شئ دقت کنید، اگر خوش‌شانس باشید که از جنس آهن باشد، کافیست از یک آهنربا کمک بگیرید، یا اگر به اندازه کافی بزرگ باشد، می‌توانید با استفاده از برخی چنگک‌های خاص مثل تصاویر زیر نسبت به درآوردن آن شئ اقدام کنید. مراقب باشید که چنگک باعث فرو رفتن آن شئ نشود!
  5. اگر چنانچه آن شئ را می‌توانید ببینید و می‌خواهید با دست خود آنرا خارج کنید، حتماً از یک دست‌کش استفاده کنید تا هم رعایت بهداشت را کرده باشید و هم از آن مهمتر از آسیب و خراش‌های احتمالی در حین خارج کردن در امان باشید. ضمناً اندازه‌ی آن مقطع را با ابعاد دست خود مقایسه کنید. ممکن است دست شما در داخل آن فضا گیر کنند و مشکل دو تا بشود!
  6. اگر چنانچه موفق نشدید که شئ را از محل خروجی فاضلاب دربیاورید و مطمئن هستنید که آن وسیله در طول لوله فاضلاب پیش رفته است، بازهم ناامید نشوید. چون همانطور که در ابتدا گفتیم، ممکن است مسیر فاضلاب دارای پیچ و خم‌های دیگری باشد که آن شئ در آنجا گیر کرده باشد، بنابراین همچنان سعی کنید تا جای ممکن از ورود آب و فاضلاب به آن مسیر جلوگیری کنید و از یک متخصص کمک بگیرید.
  7. توالت‌های فرنگی را می‌توان در محل باز کرد و هر آنچه درونش گیر کرده باشد خارج نمود، لذا شانس بیرون آوردن شئ از توالت فرنگی بیشتر است.
  8. در مورد توالت‌های ایرانی، تا جاییکه ممکن است سعی کنید از درپوش پلاستیکی یکطرفه استفاده کنید تا اشیاء افتاده شده درون آن، بلافاصله وارد مجرای فاضلاب نشوند.
گیره بیرون اوردن اشیاء از فاضلاب، بیرون آوردند اشیاء گمشده، loolebaz.ir
گیره بیرون اوردن اشیاء از فاضلاب، بیرون آوردند اشیاء گمشده، loolebaz.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست
تماس فوری