خدمات بازدید از چاه‌های فاضلاب جذبی و قدیمی

تماس فوری

۰۹۱۲۷۵۰۱۰۱۴ آقای سلیمی

تعویض لوله‌های قدیمی آب و فاضلاب

رفع بوی بد ناشی از مجاری فاضلاب نیاز به شناخت کافی و تجربه دارد که سرویس‌کاران ما به خوبی از عهده‌ی آن بر‌می‌آیند. خدمات ما در این بخش شامل شناسایی منشأ بو و به کارگیری روش‌های گوناگون برای غلبه بر انتشار آن است. چنانچه در منزل یا ساختمان خود از این مشکل رنج می‌برید با ما تماس بگیرید تا در کوتاه‌ترین زمان و به بهترین روش‌های ممکن، شما را از شر بوهای نامطبوع خلاص کنیم.

خدمات  loolebaz.ir در بخش تعویض لوله‌های قدیمی آب و فاضلاب:

  • شناسایی منشأ بوی نامطبوع
  • کنترل عملکرد لوله‌ی وِنت (مکش) فاضلاب
  • کنترل گرفتگی یا عدم گرفتگی لوله‌های فاضلاب
  • بررسی وجود یا عدم وجود شترگلویی در هر خروجی فاضلاب
  • تعبیه یک شترگلویی یا سیفون در صورت نبود
  • درزگیری و آب‌بندی منافذ ورود بوی بد به ساختمان
  • تمیزکاری محیط پس از اتمام کار
  • تضمین خدمات ارائه شده
  • ارائه فاکتور رسمی

ما در ادامه‌ی همین صفحه می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد دلایل بوی بد مجاری فاضلاب و برخی روش‌های اساسی از بین بردن آن، به دست آورید.

همه چیز در مورد بوی بد فاضلاب

هیچ چیز به اندازه‌‌ی بوی بد نمی‌تواند حال شما را به سرعت بد کند. چاه‌های فاضلاب، لوله‌های آنها، تجهیزات و دستگا‌هایی که با فاضلاب سروکار دارند، مثل سینک‌ها، روشویی‌ها، لباسشویی و … همیشه مستعد انتشار بوی نامطبوعِ ناشی از گازهای فاضلاب هستند. این گازها یا از مبدأ تولید دارای بو هستند (مثل فضولات انسانی) و یا در اثر فعالیت‌های باکتریایی درون فاضلاب بوجود می‌آیند اما هرچه که باشند بسیار مشمئزکننده‌اند.

در طراحی‌ امروزی منازل مسکونی، غالباً یک لوله‌ی مکش (وِنت) در سیستم فاضلاب وجود دارد که بوهای نامطبوعِ شبکه‌ی فاضلاب را به سمت بیرون هدایت می‌کند اما بسیاری از خانه‌های قدیمی از نبود این لوله رَنج می‌برند. حتی در خانه‌های امروزی هم گاهی اوقات بر اثر طراحی نامناسب ممکن است عملکرد لوله‌های وِنت (مکش) نامطلوب باشد و بوها و گازهای فاضلاب به درون محیط ساختمان راه پیدا کنند. مثلاً ممکن است مسیر لوله‌ی وِنت به نوعی مسدود شده باشد یا طول آن به اندازه‌‌ی کافی بلند نباشد که مکش لازم را ایجاد کند.

علاوه بر دلیل اساسی که در بالا ذکر شد، گاهی اوقات ماندِگی در مسیر لوله‌های فاضلاب هم می‌تواند به نوبه‌ی خود موجب تولید بوی بد گردد. در برخی مواقع در طراحی نامناسب مجاری فاضلاب امکان رسوب آشغال و تجمع لججن در در سیستم بوجود می‌آید که علاوه بر انسداد مسیر عبور موجب تولید بوی نامطبوع نیز می‌گردد. بطور مثال عدم شیب مناسب لوله‌های فاضلاب یکی از دلایل شایع است که باعث تجمع لجن و آشغال و در نتیجه گرفتگی لوله که در نهایت می‌تواند منجر به تولید بوی بد گردد.

برای غلبه بر این مشکل در ابتدا باید منشأ آنرا به خوبی شناسایی کرد. برطرف کردن ایراد از منشأ تولید بهترین پاسخ را می‌دهد اما شاید این کار همیشه مقدور نباشد. مثلاً اگر چنانچه لوله‌‌ی وِنت در یک ساختمانی وجود نداشته باشد، می‌بایست چاه باز گردد و یک لوله‌ به سمت هوای آزاد روی آن نصب گردد. این یک کار اساسی به حساب می‌آید که سرویسکاران ما می‌توانند برای شما با قیمت مناسب و ارزان به انجام برسانند.

یکی دیگر از مبانی طراح اصولی در شبکه فاضلابِ یک ساختمان وجود شترگلو (گلویی) یا همان سیفون است. شترگلو یا گلویی یا سیفون (سیفون را با فلاش تانک اشتباه نگیرید) یک راهکار اساسی برای ممانعت از ورود بوی فاضلاب به درون منزل یا اتاق است. شترگلویی که یک لوله‌ی S شکل است که به صورت خوابیده در مسیر همه‌ی چیزهایی که فاضلاب را از خود عبور می‌دهند (از سینک، روشویی، کاسه توالت، کف‌شور  گرفته تا لباسشویی و ظرفشویی) باید قرار بگیرند. این لوله با نگهداری دائم مقداری آب درون خود از یک طرف بصورت فیزیکی مانع ورود گاز به درون ساختمان می‌شو و از سویی دیگر ورورد فاضلاب از مبدا ورود، به راحتی آنرا به سمت مسیر چاه هدایت می‌کند. شاید برخی‌ها تصور کنند که آب موجود در شترگلویی یا سیفون، گازها و بوهای بد را در خود جذب می‌کنند اما واقعیت این است که ممانعت فیزیکی دلیل واقعی است و نه جذب! در یک کلام باید گفت که در هر یک از مسیرهای فاضلاب حتماً باید یه شترگلویی وجود داشته باشد؛ در غیر اینصورت بوهای بد راه خود را به درون ساختمان باز می‌کنند. اگر چنانچه در ابتدایی طراحی شبکه فاضلاب، سیفون تعبیه شده باشد که هیچ، در غیراینصورت باید به نحوی یک سیفون برای هر مجرای خروجی تعبیه گردد، وگرنه گازهای فاضلاب چاره‌ای جز ورود به داخل ساختمان ندارند؛ چرا که هیچ چیز در مسیر جلودار آنها نیست. استادکاران ما در نصب و قراردادن هر نوع شترگلویی در مسیر فاضلاب دارای تبحر کافی هستند. حتی اگر برای شما عملیات تخریب و بنایی مقدور نباشد، بازهم ما با روش‌های خلاقانه قادریم به نوعی یک سیستم سیفون در مسیر مجاری فاضلاب تعبیه کنیم. با ما در تماس باشید.

اما اگر چنانچه دلیل آلودگی یک ایراد و اشکال اساسی نبود، در آنصورت می‌توان به آب‌بندی خروجی‌های فاضلاب مشکوک شد. درست است که لوله‌ی وِنت (مکش) مسئولیت اصلی مکش بوهایِ بدِ چاه به سمت هوای آزاد را دارد و سیفون‌ها هم بایستی مانع ورود بوهای اندک باقیماند در مجاری فاضلاب به درون ساختمان شوند، اما خیلی اوقات هر دوی اینها ناقص عمل می‌کنند و بازهم بوهای نامطبوع به درون ساختمان رخنه می‌کنند. در این حالت تنها و تنها درزگیری یا همان آب‌بندی دقیق مجاری فاضلاب می‌تواند آخرین راهکار باشد. سرویس‌کاران ما با نگاه موشکافانه همه خروجی‌های فاضلاب را پیدا می‌کنند و هر کدام از آنها به روش اصولی درزگیری می‌کنند و خاطر شما را از این بابت آسوده می‌کنند.

رف

خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه loolebaz.ir در سرتاسر تهران و حومه به صورت شبانه‌روزی

تضمین کیفیت کار و قیمت

سوال خود را از ما بپرسید یا نظر دهید

Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
Fill out this field

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

فهرست
تماس فوری