خدمات نصب و تعویض انواع توالت و روشویی بصورت استاندارد و حرفه‌ای

تماس فوری

۰۹۱۲۷۵۰۱۰۱۴ آقای سلیمی

نصب و برداشت انواع توالت

برداشت و نصب توالت (چه ایرانی، چه فرنگی) در نظر اول کار آسانی به نظر می‌آید که معمولاً بنّاها، کاشی‌کاران و یا حتی سنگ‌کاران آن‌را انجام می‌دهند. استادکاران با تجربه و حرفه‌ای معمولاً با اصول این کار به خوبی آشنا هستند و می‌توانند در حین نصب کاسه توالت و روشویی، استانداردهای لازم را رعایت کنند و کار را به نحوی انجام دهند که کاسه توالت، سیفون، فلاش تانک و … بهترین عملکرد را داشته باشند.

اما خدماتی مثل نصب مجدد و یا جایگزین کردن کاسه‌های توالت‌ یا روشویی‌ها، معمولاٌ به سادگی نصب در بار اول و یا نصب در حین و ساخت و ساز نیستند و دشواری آن بیشتر است. علتش هم روشن است؛ دستکاری در ساختمانی که مسکونی است و دچار استهلاک شده بطوریکه حتی نقشه‌های آن هم موجود نیست به مراتب مشکل‌تر از ساخت یک بنا تازه است.

رعایت استاندارد در خصوص موارد زیر از جمله مواردی است که استادکاران باید حین انجام کار با وسواس بیشتری به آنها توجه داشته باشند:

 • اصول شیب‌بندی سطح
 • شیب‌بندی لوله‌های فاضلاب
 • عایق‌کاری سطحی که روی آن کاشی و کاسه توالت قرار می‌گیرد
 • درزگیری لوله‌های فاضلاب
 • انتخاب مسیر استاندارد لوله‌کشی
 • عدم آسیب و خسارت به سایر اجزاء سرویس بهداشتی یا حمام

نصب توالت‌های فرنگی در مقایسه با توالت‌های ایرانی آسان‌تر است و با داشتن مقداری علاقه، اندکی تجربه و نیز فراهم نمودن ابزارهای لازم، می‌توانید خودتان نسبت به نصب آن اقدام نمایید. اما پیش از دست به کار شدن بهتر است دستورالعمل عمومی ما در مورد نصب توالت فرنگی را در اینجا بخوانید و سپس سراغ کار بروید.

خدمات loolebaz.ir در بخش نصب و برداشت انواع توالت:

 • حضور در محل و کارشناسی کار (بصورت رایگان)
 • تعیین مصالح مورد نیاز و انتخاب بهترین نوع کاسه توالت یا روشویی، متناسب با بودجه مشتری و شرایط سویس بهداشتی
 • تهیه مصالح و خرید لوازم و ارسال به محل کار (درصورت تمایل صاحب کار)
 • تعیین دستمزد منصفانه
 • انجام عملیات نصب و/یا برداشت توالت با رعایت استانداردهای لازم و عدم آسیب به بقیه‌ ملزومات توالت یا حمام
 • تمیزکاری محیط پس از اتمام کار
 • ارائه فاکتور رسمی

شما در ادامه‌ی همین صفحه می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد انواع  توالت ایرانی و فرنگی به دست آورید.

در مورد کاسه توالت و انواع آن بیشتر بدانید:

توالت ایرانی و انواع آن:

سرویس بهداشتی یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر ساختمان و یا خانه‌ای محسوب می‌شوند. سهولت، تمیزی و زیبایی یک سرویس بهداشتی نقش زیادی در فراهم نمودن آسایش ساکنین آن ساختمان ایفا می‌کند. از جمله اجزای مهم یک سرویس بهداشتی بخش توالت آن اعم از کاسه توالت و فلاش تانک است.
علیرغم فراگیر شدن توالت‌های فرنگی هنوز هم در بسیاری از ساختمان‌های ایرانی وجود توالت ایرانی یک ضرورت محسوب می‌گردد، از اینرو داشتن اطلاع مختصری از چند و چون توالت‌های ایرانی در حفظ سلامت و آسایش ساکنین بنا مهم پنداشته می‌شود.

جنس:

توالت‌های ایرانی از حیث جنس و نوع طراحی به چند دسته تقسیم می‌گردند. جنس کاسه توالت‌ ایرانی عمدتاً سرامیک است. سرامیک یک واژه‌ی عمومی برای هر نوع ماده‌ای است که با انجام فرآیند روی مواد معدنی (آلومینیومی و سیلیکاتی) انجام می‌شود تا به صورت یک جنس سخت درآید و برای یک کاربری خاص مورد استفاده قرار بگیرد. یکی از انواع سرامیک‌ها، چینی است که توالت‌های ایرانی از این گونه‌ی سرامیک ساخته می‌شود. چینیِ بکار رفته برای کاسه توالت می‌تواند زجاجی (شیشه طور و غیرجاذب آب) باشد و می‌تواند نیمه زجاجی (با قابلیت جذب ۳ تا ۱۵ درصد آب) باشد. جنسِ چینیِ به کار رفته برای ساخت توالت ایرانی در استحکام و ضربه‌پذیری آن تاثیر دارد و چینی‌های زجاجی معمولاً در مقابل ضربه شکننده‌تر هستند. توجه داشته باشید که چه چینی‌های زجاجی و چه چینی‌های نیمه زجاجی هر دو در نهایت بواسطه لعابی که روی آنها قرار می‌گیرد غیرقابل نفوذ در مقابل آب می‌گردند و ضخامت لعابی که روی چینی کاسه توالت ایرانی داده می‌شود در دوام آن کاسه توالت در مقابل خوردگی (اسیدها و جرم‌گیرها) موثر است. بنابراین دقت داشته باشید که کاسه توالتی باید انتخاب گردد که دارای لعاب ضخیم، یک‌دست و با کیفیتی باشد که در طول سالیانِ استفاده، زیبایی و کیفیت خود را حفظ کند.

طراحی:

توالت ایرانی ریم بسته (آبریز بسته): در این نوع طراحی توالت ایرانی کانالی در دور تا دور کاسه توالت تعبیه شده است که با عملکرد فلاش تانک آب از منافظ کانال وارد کاسه توالت می‌شود و عمل تخلیه را انجام می‌دهد. حسن این کانال شستشوی تمام سطح داخلی کاسه توالت است اما اگر چنانچه فشار آب فلاش تانک مناسب نباشد ممکن است تخلیه فضولات به درستی صورت نگیرد.

توالت ایرانی ریم باز (آبریز باز): در این نوع از توالت‌ها کانالی دور تا دور وجود ندارد و آب با حداکثر فشار از سوراخ‌های تعبیه شده در لوله‌ی خروجی فلاش تانک وارد سوراخ فاضلاب می‌گردد و عمل تخلیه را انجام می‌دهد. بر خلاف نوع قبلی که ذکرش رفت، این توالت امکان شستشوی تمام سطح کاسه را نمی‌دهد اما در عوض عمل تخلیه با حداکثر سرعتی که فلاش تانک در اختیار می‌گذارد، انجام می‌شود.

توالت‌های ایرانی طبی: این نوع از کاسه توالت‌ها در سال‌های اخیر وارد بازار شده‌اند. در این توالت‌ها تلاش شده است با بازطراحی توالت‌های موجود به گونه‌ای که ارگونومی بدن انسان در آن در نظر گرفته شود، حداقل فشار روی مفاصل بدن وارد گردد. رایج‌ترین کار در این طراحی شیب‌دار کردن محل قرار گرفتن پاها روی کاسه توالت است که احتمالاً  ممکن است در زندگی خود بدان‌ها برخورد کرده باشید و آسایش استفاده از آنها را تصدیق کنید.

ابعاد:

اندازه‌ی یک کاسه توالت معمولا متناسب با ابعاد اتاق توالت انتخاب می‌گردد. طبیعی است که کاسه توالت‌های بزرگ‌تر چنانچه باعث محدود کردن فضای اتاق توالت نگردند سهولت بیشتری را فراهم می‌کنند. البته باید در نظر داشت که این مسئله برای استفاده‌ی یک فرد بالغ بیان شده است و  چنانچه استفاده‌کنندگان یک توالت ایرانی غالباً کودکان باشند، باید نسبت به انتخاب یک ابعاد مناسب، دقت نظر داشت.

توالت ایرانی ریم بسته
توالت ایرانی ریم بسته
توالت ایرانی ریم باز
توالت ایرانی ریم باز
توالت زمینی (ایرانی) طبی
توالت زمینی (ایرانی) طبی

توالت فرنگی و انواع آن:

امروزه توالت‌های فرنگی جایگاه خود را در میان ملزومات یک ساختمان ایده‌آل به خوبی پیدا کرده‌اند. علیرغم امتناع عده‌ی از افراد در استفاده از این نوع توالت‌ها بنا به دلایل بهداشتی، این نوع توالت‌ها طرفداران پروپاقرصی در میان ایرانیان پیدا کرده است. راحتی استفاده و دفع حداکثری صدا و بوی نامطبوع فاضلاب، عمده‌ترین مزایای این نوع توالت‌ها هستند. افراد مسن به دلیل ناتوانی‌های مفصلی معمولاً به استفاده از توالت فرنگی اقبال خوبی نشان می‌دهند و نسل جوان هم لزومی نمی‌بینند فشار مضاعفی به مفاصل خود وارد کنند. همه‌ی این توضیحات ضرورت شناخت انواع توالت فرنگی جهت انتخاب مناسب‌ترین آنها را به خوبی روشن می‌کند.
تقسیم‌بندی انواع توالت فرنگی را می‌توان بر اساس چند ویژگی انجام داد که عبارتند از:
۱. تقسیم بندی بر اساس چگونگی نصب
۲. تقسیم بندی بر اساس مکانیزم تخلیه
۳. تقسیم بندی بر اساس ابعاد و اندازه
۴. سایر تقسیم بندی‌ها نظی جنس و ظاهر و دکمه فلش

انواع توالت فرنگی بر اساس چگونگی نصب:

تفاوت ظاهری توالت فرنگی‌ها باعث تفاوت در نحوه‌ی نصب آنها می‌گردد. به طور کلی ظاهر توالت‌های فرنگی موجو در بازار به سه دسته تقسیم می‌شوند:

 1. یک تکه
 2. دو تکه
 3. دیواری (وال هنگ)

توالت فرنگی یک تکه

این مدل‌ها به صورت یک تکه قالب‌گیری می‌شود بطوریکه مخزن آب و کاسه توالت به یکدیگر وصل هستند. مزیت این توالت‌ها در این است که منفذ و درز کمتری دارند و از این حیث امکان رشد باکتری و میکروب در آن کمتر است. فلذا تمیز کردن آنها آسان‌تر است. همچنین از نظر ظاهری هم نسبت به مدل‌های دو تکه شکیل‌تر به نظر می‌رسند.

توالت فرنگی یک تکه
توالت فرنگی یک تکه

توالت فرنگی دو تکه

در مدل دو تکه، مخزن آب و کاسه توالت از یکدیگر جدا هستند و نصب آنها هم جداگانه انجام می‌شود. همانطور که در بالا اشاره کردیم، درز و منفذ این مدل بیشتر از مدل یک تکه است اما به لحاظ قیمتی معمولا ارزان‌تر از مدل قبلی می‌باشد و دارای تنوع بیشتری نیز است. از اینرو در صورت محدودیت بودجه، مدل دو تکه سفارش می‌گردد.

توالت فرنگی دو تکه
توالت فرنگی دو تکه

توالت فرنگ دیواری یا وال هنگ

توالت وال هنگ به روزترین و شیک‌ترین مدل توالت فرنگی است که بدون پایه بوده و بر روی دیوار نصب می‌گردد. نصب این توالت‌ها باید در ابتدای ساخت سرویس بهداشتی در نظر گرفته شود؛ چرا که مخزن آب این توالت‌ها در دیوار نصب می‌گردد و لوله‌ی فاضلاب آنها هم به جای کف در پایین دیوار تعبیه می‌گردد. این توالت‌ها، صدای بسیار کمی تولید می‌کنند و به دلیل مخفی بودن بسیاری از تجهیزات، شستشو و نظافت آنها آسان‌تر از بقیه‌ی انواع است. همچنین قابلیت تنظیم ارتفاع نیز برای اکثر آنها وجود دارد و مصرف آب آنها نیز بسیار کمتر است. در مجموع این نوع توالت فرنگی کمترین فضا را در سرویس بهداشتی اشغال می‌کند و اگر چنانچه از روز اول ساخت سرویس بهداشتی به طراحی و ساخت این توالت اندیشیده شود، بیشتری راحتی را برای اهالی ساختمانه ارمغان می‌آورد.

توالت فرنگی دیواری (وال هنگ)
توالت فرنگی دیواری (وال هنگ)

انواع توالت فرنگی بر اساس مکانیزم تخلیه:

مهم‌ترین نکته در خرید توالت فرنگی توجه به مکانیزم تخلیه آن است. برای اینکه بدانید کدام سیستم تخلیه برای شما مناسب است ویژگی هر کدام را با هم مرور می‌کنیم:

سیستم تخلیه آبشاری یا ریزشی

سیستم تخلیه ریزشی از قدیمی‌ترین مکانیزم‌ها در توالت فرنگی است که اغلب در مدل‌های دو تکه مشاهده می‌شود. در این روش آب با فشار از مخزن به لبه بالایی کاسه وارد می‌شود. در لبه سوراخ‌هایی قرار دارد که آب از این منافذ به صورت آبشار به پایین سرازیر می‌شود و تخلیه را انجام می‌دهد. از معایب روش ریزشی، مصرف زیاد آب و صدای بلند در حین تخلیه است. اما در عوض به دلیل فشار زیاد آب، معمولا مشکلات گرفتگی در خروجی پیش نمی‌آید.

سیستم تخلیه گردابی

در این سیستم تخلیه، آب از مخزن سیفون وارد کاسه توالت می‌شود. در کاسه آب با چرخش، به صورت گردابی محیط را تمیز می‌کند و سپس به سمت خروجی در کف می‌رود. تخلیه گردابی توالت فرنگی سه عیب دارد: مصرف آب در آن بالا است، گاها امکان گرفتگی وجود دارد و تخلیه زمان نسبتا زیادی طول می‌کشد. مزیت آن نیز سر و صدای کمتر نسبت به تخلیه آبشاری است.

سیستم تخلیه واترجت یا تک شوتینگ

واترجت از سیستم‌های جدید است که با شوتینگ تخلیه را انجام می‌دهد. در این سیستم اولا منافذی در لبه قرار دارند که با ریزش آب دور کاسه را شستشو می‌دهند. ثانیا آب از کانال به شوتینگی که در عمق کاسه قرار دارد هدایت می‌شود و عمل تخلیه با فشار انجام می‌شود. ترکیب دو روش ریزشی و شوتینگ باعث شده تخلیه واترجت هم مصرف آب کمتری داشته باشد و هم قدرت و زمان تخلیه بهبود پیدا کند.

سیستم تخلیه توربوجت یا سه شوتینگ

پیشرفته‌ترین و بهترین سیستم تخلیه توربوجت است. این روش تقریبا مثل روش واترجت عمل می‌کند اما با یک تفاوت. گفتیم در تخلیه واترجت شستشوی کاسه با سیستم ریزشی انجام می‌شود. در توربوجت به جای سیستم ریزشی، دو شوتینگ در بالای کاسه قرار دارند. در واقع شستشوی کاسه با دو شوتینگ بالا انجام می‌شود و تخلیه با شوتینگ کف. این ویژگی باعث شده مصرف آب در این روش به حداقل برسد، سر و صدا و زمان تخلیه کمتر شود و شستشو به بهترین شکل انجام شود.

سیستم تخلیه ریزشی
سیستم تخلیه توربوجت
سیستم تخلیه واترجت
سی

خدمات لوله بازکنی و تخلیه چاه loolebaz.ir در سرتاسر تهران و حومه به صورت شبانه‌روزی

تضمین کیفیت کار و قیمت

Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
Fill out this field

سوال خود را از ما بپرسید یا نظر دهید

فهرست
تماس فوری